Mistrzynie dwie!

W Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Świata w kickboxingu we wszystkich formułach. W bogatym dorobku medalowym polskiej kadry dwa złota są udziałem zawodniczek Diamentu Pstrągowa.

Karolina Dziedzic-Gruszowska rozpoczęła turniej od półfinału w formule full contact w wadze 70 kg. Zawodniczka Diamentu, rozstawiona z „dwójką”, pokonała Cathy Le-Mee z Francji jednogłośnie na punkty. W finale jej rywalką była najwyżej rozstawiona Norweżka Birgit Reitan-Oksnes. Rywalka zaczęła walkę bardziej energicznie, ale to ciosy i kopnięcia Karoliny były skuteczniejsze i dały jej upragnioną wygraną oraz tytuł Mistrzyni Świata.

Druga z naszych „fighterek” Iwona Nieroda została rozstawiona z numerem 1 w formule low kick w wadze 56 kg. Podopieczne trenera Jerzego Pilarza w pierwszej walce pokonała Serbkę Ivanę Davidovic. W półfinale nie dała szans Chorwatce Karmeli Makelja i awansowała do finału. O złoto Nieroda walczyła z Rosjanką Anastasiią Shiianovą. Jak na faworytkę przystało Iwona rozpoczęła agresywnie i już w pierwszej rundzie posłał rywalkę na deski. Ani przez chwilę nasza reprezentantka nie pozwoliła Rosjance przejąć inicjatywy i w efekcie zwyciężyła jednogłośnie na punkty, zdobywając złoty medal Mistrzostw Świata – drugi tego dnia dla Diamentu Pstrągowa i drugi dla trenera Jerzego Pilarza.

Źródło: podkarpackisport.pl